Od pewnego czasu wiele awarii komputerowych spowodowanych jest wszechobecnymi wirusami, które krążą po sieci. Przeróżne odmiany wywołują mniejsze lub większe problemy z działaniem systemu operacyjnego a czasami nawet samego sprzętu. Brak programu antywirusowego lub posiadanie nieskutecznego programu prowadzi często od uciążliwej pracy na zawirusowanym laptopie czy innym urządzeniu komputerowym do nawet utraty danych czy szybszego zużycia się sprzętu.

Najpopularniejszą odmianą są wirusy, które generują reklamy, przekierowują nas na różne strony a tym samym zamulają naszego laptopa, komputer stacjonarny lub tablet.

Mamy na to sposób!

Jak wygląda odwirusowanie komputera przy naszej usłudze?

1. Możemy dojechać na miejscu lub można komputer dostarczyć na serwis.

2. Najpierw oczyszczamy komputer ze zbędnych śmieci (niepotrzebne programy, pliki tymczasowe, oraz wiele innym miejsc gdzie gromadzą się niepotrzebne śmieci bez wiedzy użytkownika). Usługa ta nazywana jest często „odmulanie komputera„.

3. Czyścimy rejestr systemu.

4. Przeglądamy usługi startowe (usługi, programy, które uruchamiają się przy starcie systemu).

5. Badamy obciążenie sprzętu, czy jakieś usługi nie zabierający mocy procesora, nie obciąża pamięci RAM lub dysku twardego co w dużym stopniu ma wpływ na płynność działania całego systemu.

7. Sprawdzamy przeglądarki internetowych (Firefox, Opera, Chrome, Internet Explorer) pod względem złośliwych dodatków.

6. Teraz dopiero następuje kilkustopniowa faza odwirusowania komputera.

7. Na koniec sprawdzamy oraz zabezpieczamy programem antywirusowym komputer.

Praktycznie w 90% przypadków jest możliwość wykonania usługi na miejscu, bez instalacji systemu na nowo, z pełnym zachowaniem ustawień i danych komputera.